• P.tesi - C.tesi: 08:00 - 18:30 | Pazar: 10:00 - 18:00
 • Fevzi Çakmak Mh., Gazi Bulvarı, 1. Sk., No: 84/A
 • +90 276 231 47 47

Subaru yol yardım hizmetlerine, Subaru Destek hattı 0 212 359 6006 üzerinden 1’i tuşlayarak 7/24 ulaşabilirsiniz.

Subaru Yol Yardım

Kapsam Dahilindeki Araçlar

BAYTUR tarafından Türkiye’de satılmış ve 3 yıl 100.000 km. üretici garantisi içerisindeki binek araçlar ile +1 veya +2 yıl uzatılmış garanti kapsamına alınmış Subaru marka araçlardır. Bu kapsam dışındaki araçlar, ücretli olarak hizmetleri alabileceklerdir.

Coğrafi Kapsam

Aşağıda belirtilen Yol Yardımı Hizmetleri; Türkiye Cumhuriyeti coğrafi sınırları dahilinde geçerli olmak üzere, 0 (Sıfır) kilometreden itibaren başlar.

SUBARU Bilgi Hattı

Tüm SUBARU Araç Sahipleri’ne, 7/24, tüm Türkiye kapsamında yerel çekici-vinç firmalarının ve SUBARU yetkili servis istasyonlarının iletişim detayları ve araçların periyodik bakım süreleri hakkında bilgi verilir.

Kapsam dışı durumlar için (karşılıklı fiyat onayı alındıktan sonra), anlaşmalı fiyatlarımızdan ilgili firmalar ile bağlantı kurularak Lehdar’ın ilgili hizmetlerden faydalanması sağlanır.

Hizmet yönetimi

Müşteri çağrısının alınmasının ardından, Subaru Yol Yardım hizmetleri tarafından geri arama şeklinde yapılacaktır.

Patlayan Lastiğin Değiştirilmesi

Araç ile yolculuk esnasında, aracın bir lastiğinin patlaması ve araç sürücüsünün lastik değişimi için yol yardım talebinde bulunması durumunda; aracın en yakın yetkili servise veya mesafe uzak ise lastik onarım merkezine çekimi ücretsiz sağlanacaktır. *Yedek lastik, malzeme ve lastik onarım gibi çekim hizmeti dışındaki tüm masraflar müşteri tarafından karşılanacaktır.

Kapı Kilit Hizmeti

Aracın kapılarının kapalı olması, anahtarlarının kaybedilmesi / aracın içinde unutulması veya çalınmasından dolayı aracın içine girilemediği durumlarda; kapıların açılması için olay yerine gönderilen servisin yol ve yarım saate kadar olan işçiliği ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bu hizmetle ilgili diğer tüm masraflar müşteriye aittir.

*Araç kapılarının olay yerinde açılamaması durumunda, en yakın yetkili servise veya mesafe uzak ise anlaşmalı bir servise aracın nakli 200 TL limit dahilinde yapılacaktır.

Yakıt Bitmesi

Yakıt bitmesi ve bunun sonucu olarak yola devam edilememesi durumunda; araç, en yakın benzin istasyonuna çekilecektir. *Bu işlemin 250 TL ‘yi aşan kısmı ve yakıt bedeli müşteriye aittir.

Yol Kenarında Onarım

Aracın, garanti süresi içerisinde meydana gelen arıza nedeniyle (akü arızaları dahil) yürüyemez hale gelmesi ve Lehdar’ın yol yardım talep etmesi durumunda; en yakın yetkili servis ile Lehdar iletişime geçirilir. Yapılan görüşme esnasında, aracın yol kenarında onarılabileceği anlaşılırsa, yol yardım aracı yönlendirilerek araç yerinde onarılır. Yol yardım hizmeti 40 km. sınırları dahilinde yapılacaktır. Araç daha uzak bir noktada ise (tek yön) doğrudan çekici hizmeti verilecektir. Belirtilen şartlar dahilinde, yol yardım hizmeti ücretsiz verilecektir. Ancak aracın onarım masrafları, işlemin durumuna göre müşteri veya garanti prosedüründe ödenecektir.

Gezici servisin onarımının başarısız olması durumunda; olay yerine çekici yönlendirilecek ve gezici servis hizmetinin yol ücreti de ödenecektir. Garanti süresi bitmiş araçların arıza durumlarında hizmet Lehdar’a ücretli olarak verilir. Lehdar’ın onayıyla karşılıklı fiyat onayı alındıktan sonra organizasyon sağlanır.

Çekme ve Kurtarma

Garanti süresindeki bir aracın; arıza (akü arızaları dahil) veya kaza neticesinde hareketsiz kalması ve gezici servis müdahalesi sonucunda onarılamayacak olması veya onarılamaması durumunda; araç en yakın yetkili SUBARU servisine çekilecektir (aynı şehir sınırları içerisinde birden fazla servis olması durumunda, Lehdar’ın tercihine göre hizmet verilecektir).

Aracın kurtarılması için ödenecek azami tutar 750 TL ‘dir. Aracın tamir masraflarına ilişkin meblağ, bu kapsama girmemektedir Lehdar tarafından aracın en yakın yetkili servis yerine şehir sınırları dışında bulunan farklı bir SUBARU Yetkili Servisi’ne çekimi talep ediliyorsa, aracın diğer servise çekiminden doğacak ücret farkı karşılıklı fiyat onayı alınarak Lehdar tarafından ödenecektir. Arıza veya kazanın gerçekleştiği şehir içerisinde yetkili servis bulunmaması halinde, zorunluluk nedeniyle aracın şehir dışındaki SUBARU Yetkili Servisi’ne çekilmesi hali istisnadır.

Aracın Arızalanması / Kaza Yapması Nedeniyle Konaklama veya Seyahat

Aracın daimi ikametgah il sınırları dışında arızalanması veya kaza yapması durumunda ve Araç Sahibi’nin arzusu doğrultusunda, aşağıdaki seçeneklerden biri karşılanacaktır: *Kaza durumunda bu teminatların devreye girmesi için, müşterinin kaza yerinde yol yardım hizmetine dosya açtırması ve onların aracılığıyla yetkili servise çektirmesi gerekmektedir.

a) Arıza 24 saat içinde giderilemez ise, azami 3 güne kadar, mümkün olabilen durumlarda 3 veya 4 yıldızlı otel masrafları ya da,

b)Tamir süresi, arızalanmayı izleyen 48 saati aşarsa, müşterinin daimi ikametgaha dönüşlerinde meydana gelen seyahat masrafları, veya seyahate devam etmek isterlerse, seyahat için planlanan yere kadar olan seyahat masrafları ödenecektir, ya da, *Uçak, tren, otobüs, taksi. Ancak bu son seçenek dahilinde yapılacak olan masraflar, daimi ikametgaha dönüş masraflarını aşmaması gerekir.

c) Kaza veya arıza sonucu, aracın 24 saatten fazla hareketsizliği söz konusu ise, aracın daimi ikametgahtan 50 km. uzakta olmak şartı ile, mümkün olabilen durumlarda; 48 saat süreyle, günlüğü azami 150 TL’den fazla olmamak kaydıyla muadili bir kiralık araç sağlanacaktır.

Aracın Çalınması Nedeniyle Konaklama veya Seyahat

Eğer araç çalınmış ise, konunun derhal polise bildirilmiş olması kaydıyla; araç çalındıktan 24 saat sonra, yukarıdaki maddedede belirtilen menfaatlerin aynısı sağlanacaktır.

Onarılan/Bulunan Aracın Emanet ve Muhafazası ile Tamir Edilmiş Aracın Teslim Alınması

Aracın daimi ikametgah il sınırları dışında arızalanması veya kaza yapması durumunda; eğer arızalanmadan sonra yapılacak tamir, aracın 72 saatten fazla bir süre hareketsiz kalmasını gerektirirse veya aracın çalınması durumunda araç sahibi olay yerini terk etmek zorunda kalır ise araç daha sonra bulunduğunda ya da tamirat tamamlandığında aşağıdaki masrafları ödenecektir:

a) Tamir edilmiş veya bulunmuş aracın azami 300 TL’ye kadar emanet ve muhafaza masrafları.

b) Tamir edilmiş aracın nakli için, araç sahibinin veya araç sahibinin tayin edeceği bir kişinin aracın bulunduğu yere kadar olan seyahat masrafları.

**Yangın, hırsızlık ve garanti süresi içerisinde olmayan arıza durumlarında ücretli hizmet verilir. Lehdar’ın onayı ile karşılıklı fiyat onayı alındıktan sonra organizasyon sağlanır.

Profesyonel Sürücü Hizmeti

Aracın daimi ikametgah il sınırları dışında arızalanması veya kaza yapması esnasında, sürücünün aracı kullanmayı imkansız kılan hastalığı, kaza geçirmesi, ya da vefatı halinde; Sürücü’nün beraberinde bulunanlardan hiçbirinin sürücünün yerine geçememesi kaydıyla, aracı kullanarak araçta bulunanları daimi ikametgaha veya seyahat için planlanan yere götürmek üzere profesyonel bir sürücü temin edilecektir.

HİZMETLERİMİZ / SERVİSLERİMİZ

 • Sigorta Acenteliği
 • Amortisörler
 • Bujiler
 • Egzozlar
 • Filtreler ve Hava Filtreleri
 • Yağ Filtreleri
 • Yakıt Filtresi
 • Polen Filtresi
 • Orijinal Yedek Parçalar
 • Kaporta / Boya / Mix

Servis planınızı aşağıdaki formdan yaparak zaman kazanın. Formu gönderdikten sonra, servis randevunuzu onaylamak için sizinle irtibat halinde olacağız. Servise gitmek bundan daha kolay olamaz.

SERVİS FORMU

Adınız & Soyadınız

E-Postanız

Telefon Numaranız

Marka/Model

Kilometre (opsiyonel)

Sizin için uygun olan tarihi seçiniz

Bu formu göndererek, herhangi bir yükümlülük altına girmeden bir servis randevusu planlayacaksınız ve bir servis danışmanımız tarafından en geç 24 saat içinde aranacaksınız.
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Pazartesi 08:00 - 18:30
Salı 08:00 - 18:30
Çarşamba 08:00 - 18:30
Perşembe 08:00 - 18:30
Cuma 08:00 - 18:30
Cumartesi 08:00 - 18:30
Pazar 10:00 - 18:00
Bir sorunuz mu var? Hemen arayın!
0276 231 47 47