• P.tesi - C.tesi: 08:00 - 18:30 | Pazar: 10:00 - 18:00
  • Fevzi Çakmak Mh., Gazi Bulvarı, 1. Sk., No: 84/A
  • +90 276 231 47 47

SUBARU marka araçların garanti süresi, bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı, teslim tarihinden başlamak üzere 3 (ÜÇ) yıl ya da 100.000 km’dir.
(Hangisi önce gerçekleşirse)

SUBARU marka araçların Türkiye Genel Distribütörü BAYTUR MOTORLU VASITALAR TİCARET A.Ş., aracınızda çıkabilecek malzeme, işçilik, imalat ve montaj hatalarını, garanti süresi olan müşteriye teslim tarihinden itibaren, 3 (ÜÇ) yıl ya da 100.000 km (Hangisi önce gerçekleşirse) herhangi bir ücret talep etmeden gidermeyi taahhüt etmektedir.

Aracın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Tamir süresi en fazla 30 (OTUZ) işgünüdür. Bu süre araca ilişkin arızanın Yetkili Servis istasyonuna, Yetkili Servis istasyonunun olmaması durumunda malın satıcısı, bayi, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar.

Arızaların herhangi bir kullanım hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonlarının bulunmadığı yerlerde sırasıyla bu malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçısından biri tarafından düzenlenen raporla belirlenir.Aracın kullanma kılavuzunda yer alan hususlar aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar,garanti kapsamı dışındadır. Unutmayınız ki eğitim yapısı ve teknolojisi daimi olarak gelişen Yetkili Servislerimiz yapılan işler için parça ve işçilik garantisi sunmakta,aracınızın ihtiyaç duyduğu veya duyacağı tüm servisi en ekonomik şekilde sunmaktadırlar.

GARANTİNİN HÜKÜMSÜZLÜĞÜ
VE KAPSAM DIŞI HUSUSLAR

Aşağıda belirtilen şartlar ve bunlardan doğabilecek zararlar garanti kapsamı dışındadır.

Yapılması gereken periyodik bakım ve kontrollerin yapılmaması ve geciktirilmesi.

Şahsi olarak veya yetkili servisler dışındaki atölyeler tarafından yapılan yanlış ve hatalı tamir ve bakım.

Arıza, hararet, yağ göstergesi gibi uyarı ışıkları yandığı halde veya çeşitli hortum ve boru bağlantılarından sızıntı tespit edildiği halde zamanında servise başvurmamaktan doğan arızalar.

Yetkisiz kişiler veya yetkili servisler dışında atölyeler, tamirhaneler servisler tarafından yapılan ilaveler, tadilatlar, motor özelliklerinde yapılan değişiklikler veya geniş lastik kullanımı. Örneğin: Uygun olmayan veya bozuk lastik takılması.

Orijinal olmayan parçalar, her türlü performans arttırıcı parçalar, tadilatlar veya SUBARU tarafından kontrol edilmemiş veya onaylanmamış sıvılar. (Motor yağı, soğutma sıvısı, transmisyon ve diferansiyel yağı vb.)

Kullanım el kitabında öngörülen şekilde kullanmaktan doğan arızalar. Örnek: (Aşırı yükleme, fazla yolcu taşıma, hız ve devir limitlerini aşma vb)

Yarış ve ralli gibi ağır şartlardan doğan zararlar.

Deprem, fırtına, su baskını, yangın ve kaza gibi durumlarda meydana gelen zararlar.

Kimyasal maddeler, kuş çarpmaları, tuz, çakıl taşı, diken, demir tozu, sigara külü vb.’den kaynaklanan zararlar.

SERVİS FORMU

Adınız & Soyadınız

E-Postanız

Telefon Numaranız

Marka/Model

Kilometre (opsiyonel)

Sizin için uygun olan tarihi seçiniz

Bu formu göndererek, herhangi bir yükümlülük altına girmeden bir servis randevusu planlayacaksınız ve bir servis danışmanımız tarafından en geç 24 saat içinde aranacaksınız.
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Pazartesi 08:00 - 18:30
Salı 08:00 - 18:30
Çarşamba 08:00 - 18:30
Perşembe 08:00 - 18:30
Cuma 08:00 - 18:30
Cumartesi 08:00 - 18:30
Pazar 10:00 - 18:00
Bir sorunuz mu var? Hemen arayın!
0276 231 47 47